Odzież i obuwie wędkarskie

Aby wędkarstwo sprawiało prawdziwą przyjemność, należy zadbać o odzież i obuwie

Odzież i obuwie stanowią drugą obok sprzętu pozycję w wydatkach wędkarza. Miłośnik połowu ryb musi kupić nieprzemakalne, wiatroszczelne okrycie oraz wysokie, gumowe buty pozwalające zarzucać wędkę również kilka metrów od brzegu akwenu.

Ponadczasowe funkcjonalne moro

Zwykle odzież i obuwie wędkarzy mają kolor moro. Charakterystyczne są widoki licznych grup wsiadających do pociągów jeżdżących w pobliżu zarybionych zbiorników (np. Odry w okolicach Krosna Odrzańskiego w woj. lubuskim). Wielu pasażerów myśli, że do pojazdu wsiada jakaś kompania, a pociąg uczestniczy w jakiś ćwiczeniach wojskowych.

Jednak po chwili, gdy nowi podróżni wejdą do przedziałów okazuje się, że nie są żołnierzami. Zdradza ich wędka i podbierak, czyli wielkie sito, którym po złowieniu przenoszą ryby do pojemnika.

Wędkarze są stałymi klientami spółek kolejowych w wielu rejonach. Tam, gdzie sieć kolejowa jest rzadsza, miłośnikom połowów zostają własne środki lokomocji. Ze względu na liczny ekwipunek większość z nich wybiera samochody, choć są również tacy, którzy jeżdżą motocyklami bądź rowerami (ale to zdarza się rzadko).

Rywalizacja sportowa

Wędkarze łowią nie tylko dla przyjemności czy smaku - w ich poczynaniach znajduje się także nutka sportowej rywalizacji. W wielu miejscach odbywają się zawody, np. w wędkarstwie spinningowym, które gromadzą uczestników z całego kraju. Tak dzieje się np. w Poznaniu, gdzie Warta przepływa przez centrum.

Wielu uczestników tych zawodów wcześniej odwiedza internetowy sklep wędkarski, aby kupić potrzebny sprzęt.